Telefón - kontakt - Zdravie na dosah 0905 110 920  (v prac.dni 9:00-15:00)

email - kontakt - zdravie na dosah info@zdravienadosah.sk

Terminológia

Pojmy a termíny

Allium test — Allium alebo cibuľový test je biologický test používaný na určenie ako organizmy reagujú na určité látky. Cibule sú použité ako testovací organizmus preto, lebo ich správanie v reakciách na látky v prostredí je presne predvídateľné. Test sa používa na určenie celkovej bunkovej toxicity (cytotoxicity) a na schopnosť látok k poškodeniu DNA (genotoxicity). Genotoxicita je stanovená použitím Allium metaphase testom, ktorý odhaľuje odlišné chromozómové anomálie indukované ako výsledok vystavenia organizmu určitéj škodlivej vodnej látke. Tento krátky test predstavuje kombinovaný celkový vplyv znečistenia s interakciou medzi testovanou rastlinou (Allium cepa L.) a potencionálnym genotoxínom, a zhŕňa štatistické vyhodnotenie výsledkov. Test indikuje celkový vplyv na rast a vývoj živých buniek a organizmov a rozpoznáva prítomnosť škodlivých látok v koncentrácií výrazne menšej než limitové kapacity nebiologických analytických metód. Z približne 700 identifikovateľných toxických a genotoxických látok, ktoré si potencionálne nájdu cestu do pitnej vody, menej ako 10% môže byť zistených používaním konvenčných fyzykálno-chemických analýz (zdroj: EU Chemical Bureau, Natural Resources Defence Council: Mysli predtým ako piješ).

Biopole — moderný koncept v bioelektromagnetike používaný na označenie komplexného systému vzájomne interaktujúcich elektrických a elektromagnetických polí v živých organizmoch. Biopole umožňuje okamžitý ďalekosiahly styk medzi rozličnými časťami organizmu.

Súdržnosť (coherence) — vnútorná súdržnosť častí daného celku. Napríklad svetlo laseru je súdržné, lebo stimulované atómy alebo molekuly v lasery vyžarujú svetlo (fotóny) v takmer identických intervaloch, čo vyúsťuje v lasery do vyžarovania intenzívneho a sústredeného svetla.

Súdržné polia molekúl vody — fenomén opísaný teóriou a potvrdený experimentami v oblasti kvantovej elektrodynamiky. V kritickej hustote sa skupina molekúl vyvinie smerom k súdržnému základnému stavu, kde molekuly kmitajú vo fáze s určitým elektromagnetickým poľom. Takáto skupina molekúl je nazývaná súdržné pole. V každej teplote, tekutá voda pozostáva z určitej časti súdržných fázových molekúl v takomto základnom stave a v normálnom stave, a pohyb molekúl je daný tepelnými vzruchmi, to zn., že nasledujú takzvaný Brownov pohyb.

Kozmogram — kozmogram, tiež nazývaný mandala, znázorňuje archatyp (originálna forma alebo symbol) vody v jej neutrálnom stave. Pochádza zo starovekej tradície takzvanej svätej geometrie, ktorá sa používala v dizajnovaní a zariadzovaní posvätných stavieb v Egyptskej, Gréckej a Rímskej architektúre. Náš kozmogram bol vyrobený výhradne a špeciálne pre Flaška fľaše a ich informačný záznam.

Dátum na Flaška fľaši — dátum indikujúci uplynutie 4 rokov odkedy je výroba vyrytá na Flašku pod kozmogramom. Po tomto dátume, v závislosti od prostredia, v ktorom sa Flaška používala, sa efekt Flašky začína postupne zoslabovať. V mestskom prostredí so širokým dosahom rôznych elektromagnetických radiácií (mobily, wi-fi, rádio, TV signály, atď), môže byť slabnutie zrýchlené. Aj napriek tomu, môžme povedať, že Flaška si uchováva značnú časť jej efektu na vodu aj po 5 rokoch a dlhšie.

Evapo snímka — použitie postupu, ktorý bol vyvinutý na konci 80. rokov Ruthom Küblerom, umelcom zo Stuttgartu. Inštitút Statiky a Dynamiky vesmírneho priestoru a vesmírnych konštrukcií Univerzity Stuttgartu skúmal fyzycké a biofyzycké vplyvy na vodu od roku 1999. Tento postup nám umožňuje skúmať ako rozličné zaobchádzacie metódy a prítomnosť organizmov, látok a fyzyckých polí ovplyvňuje štruktúru vody. Termín Evapo snímka označuje mikroskopickú metódu použitú na analyzovanie vzoriek vytvorených uschnutou hmotou po tom ako sa kvapky jednotne vysušia. Mikroskopické skúmanie je robené v relatívne nízkom zväčšení v tmavom poli použitím vychýleného svetla.

GDV fotoaparát a meracie parametre (rozsah, intenzita, entropia a ďalšie) - systém používaný na zachytenie a analyzovanie výboja koróny (žiara okolo telesa, napr pri zatmení slnka) okolo objektov. Funguje to na základe Kirlianského fotoaparátu. Keď sa objekt (prst, list, kovový vodič...) dotkne platne s vysokým napätím, spôsobí elektrický výboj vo forme koróny s prúdmi rozličných tvarov. Tím DR. Korotkova, ktorý vyvinul GDV systém, tiež vytvoril program, ktorý opisuje tvary výboja s použitím štatistických parametrov a interpretuje individuálne tvary na základe rozsiahlej databázy. Tieto parametre zahŕňajú povrchovú plochu výboja, jas, atď.. Systém je často používaný v alternatívnej diagnostike pre ľudské organizmy.

Orgón alebo orgónová energia označuje životnú silu nazvanú tak v roku 1920 Doktorom Wilhelmom Reichom. Na západe, barón Carl Von Reichenbach použil výraz Ódická sila ešte pred ním v polovici 19teho storočia. Vo východných kultúrach sa používali výrazy ako chi, gi, mana, prána, pre tú istú energiu. V priebehu svojho života vybudoval Wilhelm Reich niekoľko zariadení za účelom koncentrovať túto energiu. Najviac známe z nich sú orgónový akumulátor a orgónový kanón.

Orgónový kanón (orgónový žiarič) je zariadenie, ktoré funguje pomocou koncentrovanej orgónovej energie. Objaviteľ tohto originálneho dizajnu je DR. Wilhelm Reich, zatiaľ čo sa jeho plány dnes používajú v mnohých Nemeckých spoločnostiach (napr. Bioaktiv) pre produkciu rôznych moderných variantov orgónových kanónov. V prvom rade je toto zariadenie používané pre alternatívne terapie, a Flaška ho používa pri TPS metóde.

Kvantová elektrodynamika -kvantová teória poľa elektrodynamiky (tj elektromagnetizmus). Popisuje, ako fotóny a hmota vzájomne
reagujú a je to prvá teória, ktorá riadne kombinuje kvantovú mechaniku a špeciálnu relativitu.

Kvantové pole — kvantový mechanický model určitého fyzyckého poľa.

Molekulárne informácie — špecifická energia a vibračný efekt molekúl v určitej látke (alebo individuálne atómy alebo ióny) na prostredie. Molekuly ovplyvňujú kvantové polia okolo nich s ich levelom energie a kmitaním. Ak je molekulárna informácia zosilnená a prenesená, môže byť vpísaná do súdržného poľa molekúl inej látky, ktorá je pozmenená zodpovedajúcim spôsobom. V ne-technických pojmoch, hovorí sa, že druhá látka je naprogramovaná alebo informovaná. Kmitanie typické zdrojovej látke (jej molekulám) môže zostať v súdržných poliach iných látok na dlhé obdobia času a môže byť absorbovaná do organizmu človeka alebo zvieraťa a prenesená na súdržné domény organizmu keď je požitá.

Vibračná štruktúra vody — reprezentuje štruktúru molekulárneho kmitania vo vode. Molekuly, ktoré sú súčasťou súdržných polí kmitajú vo fáze (podľa vplyvu určitých predchádzajúcich elektromagnetických polí) , zatiaľ čo molekuly, ktoré nie sú súčasťou súdržných polí kmitajú voľne a nesúvisle.

Vibračný efekt na vodu — prenos molekulárnych informácií z určitej látky do vody. Súdržné polia vo vode môžu kmitať dlho s touto informáciou, čím ovplyvňujú ich okolie (cez súdržné vibrácie energie, pozri tiež vysvetlenie pre Molekulárne informácie).

Fotografovanie kryštálov vody - metóda je používaná kanceláriou Masaru Emoto, LLC. Zatiaľ čo kryštály snehu majú krásny symetrický hexagonálny tvar, mnoho pozorovaných kryštálov vody je deformovaných. Deformovaný vzor sa mení značne medzi individuálnymi vzorkami. Voda z vodovodu, ktorá prešla chlorináciou je najviac pravdepodobná formovať viac deformované kryštály a menej hexagonálnych kryštálov než prírodná pramenitá voda. To možno čiastočne pripísať vplyvu zvyškového chlóru. Niektorý výskumníci zdôrazňujú, že je tu spojitosť medzi formovaním kryštálov vody a znečistením vody. Nedávna štúdia ukázala, že informácia alebo energia hudby, zvuku alebo slova môže tiež ovplyvniť formovanie kryštálov vody. Existujú teda významné dôkazy, že formovanie kryštálov vody nielenže odráža fyzycké ale tiež aj informačný alebo energetický aspekt vody.

Text: Flaska-slovensko

Cenník pre dopravu

poštovné 

Kuriér SPS

       prevodom:  3,90 €

        dobierka:  4,90 €

 

Pri nákupe nad 90 €

poštovné zdarma

 

Darček

k objednávke

Darček k objednávke

Pri nákupe nad

90 € dostanete

darček

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.