Telefón - kontakt - Zdravie na dosah 0905 110 920  (v prac.dni 9:00-15:00)

email - kontakt - zdravie na dosah info@zdravienadosah.sk

Céder

CÉDER

Céder - Anastasia

Céder je už na prvý pohľad neobyčajný strom. Vzhľadom krásny, mohutný, šišky ako sviečky zdobia často rozložité vetvy a tým umocňujú sviatočný vzhľad. Dožíva sa viac ako 500 rokov. Ihličie cédru je podobné borovicovému. Jeho drevo je odolné a odpudzuje škodcov. Existuje viac druhov, napríklad himalájsky, libanonský, atlaský, sibírsky. Najsilnejšie ozdravné účinky vykazuje céder sibírsky, najväčšia zásoba tohoto druhu je v Rusku. Céder zjavne patrí do nášho pásma, bol však vraj vyrúbaný. Pre mnohých je céder zdrojom sily, prírodnej krásy a zdravia. Múdry kráľ Šalamún si svoj chrám nechal postaviť z cédru. Biblia sa niekoľkokrát zmieňuje o mimoriadnych vlastnostiach cédru. Anastasia, ktorá pre nás okrem iného zachovala už takmer stratenú pôvodnú technológiu výroby cédrového oleja hovorí, že céder je posvätný strom zhromažďujúci vesmírnu energiu a v prípade jej nedostatku na našej Zemi ju vracia späť. 

CÉDER má schopnosť zhromažďovať energiu z kozmu. Milióny svojich ihlíc vo dne v noci zachytáva a zhromažďuje energiu, odrazenú od všetkých vesmírnych telies, ktoré nad ním za tú dobu prechádzajú - celé jej spektrum, chráni ju a vracia späť, pokiaľ chýba.

CÉDER  SIBÍRSKÝ je majestátny, až 40 m vysoký strom - symbol zdravia, čistoty, sily. Tento krásny, neobyčajný strom, je mnohostranne využiteľný. Mrazu odolné semená - oriešky, vkladá do pôdy vták orešnica perlavá.

Cédrové lesy sa líšia od ostatných lesov neobyčajnou čistotou a zdravým vzduchom. Vzduch cédrového lesa  je prakticky sterilný. Pre ľudí trpiacich tuberkulózou a inými chronickými ochoreniami pľúc, predstavuje takýto vzduch primárny liečebný prostriedok.

Cédrové éterické oleje vypúšťajú do atmosféry ozón, ten má schopnosť pôsobiť celistvo, priaznivo na človeka. Céder sibírsky má v smolnatých šiškách uložené semená - orechy. Tieto cédrové plody majú výrazné vyživujúce a liečivé účinky. Cédrový orech a olej obsahujú všetky chemické prvky Mendelejevovej tabuľky i celý komplex potrebných vitamínov. Jeden céder je schopný odovzdať takmer tonu orechov. Dáva plody raz za dva roky, niekedy ešte aj menej často. Oriešky však v šiškách vydržia 9-11 rokov. Z cédrových orechov sa dá vyrobiť cédrový olej, ale aj cédrové mlieko. Obidva sú veľmi výživné a liečivé, ako pre dospelého človeka, tak aj pre dojčatá.

Po vylisovaní cédrových orechov zostanú výtlačky, z ktorých sa dá pripraviť skvelý chlieb, pečivo, zákusky alebo palacinky. Za zmienku stojí aj to, že v rokoch, kedy céder neplodí, niektoré zvieratá tajgy nevyvádzajú potomstvo. Aj napriek tomu, že je tam dostatočné množstvo potravy iného druhu, rozhodujúcim pre ne je práve to, že sa nemôžu živiť  cédrovým orechom. Bolo zistené, že kožušiny zvierat z cédrových oblastí kvalitou viditeľne prevyšujú ostatné. Nie je žiadnym tajomstvom, že stav kožušiny vypovedá o celkovom zdravotnom stave organizmu zvieraťa.

Okrem toho je céder bohatý na cédrovú živicu. Tá je uznávaná ľudovou a oficiálnou medicínou ako liečivý a preventívny prostriedok, ktorý stimuluje organizmus, zvyšuje imunitu, lieči zápaly, podporuje hojenie.

Drevo cédru sibírskeho odpudzuje škodcov. Je možné z neho postaviť dom, zhotoviť skrine a množstvo rôznych užitočných predmetov. Tento strom sa vzhľadom podobá borovici a aj veda ho nazýva sibírskou borovicou - pinus sibirica.

ZVONIACI CÉDER

Veľmi zriedka, 2-3 krát za tisícročie, sa dá stretnúť s cédrami, ktoré zhromažďujú energiu, ale nevracajú ju späť. Za 500 rokov svojho života - zhromažďovania energie, začínajú zvoniť. Je to obdobie, kedy takýto céder môže byť odrezaný a jeho energia využitá na Zemi. Céder zvoní 3 roky, po 3 rokoch stráca schopnosť vrátiť nazhromaždenú energiu. Potom ju začne céder spaľovať sám v sebe. 
Proces spaľovania – umierania, trvá 27 rokov. Ak sa zvoniaci céder odreže v pravý čas, potom kúsky tohto dreva majú schopnosť uzdraviť z chorôb. Pôsobí však na človeka aj mnohými inými spôsobmi. Človek sa stáva nadanejším, talentovanejším, úspešnejším, stáva sa človekom schopnejším veľmi veľa pochopiť.

CÉDER SIBÍRSKY - PINUS SIBIRICA - SIBÍRSKU BOROVICU radí Anastasia medzi cédry pre túto schopnosť. Viac zaujímavostí a informácií môžete získať zo série kníh Vladimíra Megreho - ZVONIACE CÉDRY RUSKA.

Produkt z cédra: Cédrový olej

Cenník pre dopravu

poštovné 

Kuriér SPS

       prevodom:  3,90 €

        dobierka:  4,90 €

 

Pri nákupe nad 90 €

poštovné zdarma

 

Darček

k objednávke

Darček k objednávke

Pri nákupe nad

90 € dostanete

darček

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.